Kasov aparat na datecs

Всеки от данъкоплатците, задължени да регистрират продажбата на продукти и помощ с помощта на касов апарат, е наясно с настоящето, колко подробни условия в отдела за обслужване на разглежданите устройства трябва да отговарят. Едно от изискванията е да се извършва периодична техническа проверка на касовия апарат. Какво означава това в кой период трябва да се прави? Какво представлява фискалният касов апарат и техническият преглед? За тази шушулка.

Съгласно Закона за ДДС касовите апарати трябва да подлежат на периодични технически прегледи. След тази дата този момент е разширен. Този преглед се извършва чрез добро обслужване. До 1 декември 2008 г. са използвани технически проверки на касовите апарати за годишен период. В случай на действащи правни разпоредби, касовите апарати следва да подлежат на технически преглед на всеки две години от фискализиране или преразглеждане. В случай, че данъкоплатецът не изпълни такова задължение, той или тя подлежи на санкции. Това включва, например, налагането на глоба на данъчнозадължено лице за данъчно престъпление, тъй като качеството на неналагане на касовия апарат към периодичния преглед се използва като неправилно съхраняване на книгата. Тази обосновка идва от член 61 § 3 от kkИзвършва се изследване, в чиито ръце трябва да се помни за подобен преглед? Разбира се, гледането на празника в настоящия пример се придържа към данъкоплатеца, а не към сайта. Собственикът на касата Novitus delio следва да уведоми службата за такава необходимост към наближаващата дата на прегледа. Касиерската услуга, заедно с § 31, ал. 4 решения в положението на касовите апарати следва да извършват задължителна техническа проверка на касовия апарат в рамките на 5 дни от уведомяването.Данъкоплатецът също трябва да е наясно с факта, че неспазването на крайния срок за задължителни прегледи на касовия апарат води до необходимостта да се върне надбавката за нейната покупка. Данъкоплатците подлежат на такива санкции, които в срок от три години от датата на започване на вписването продажбата на стоки / услуги не е достигнала до техническата служба своевременно от съответната служба.За да обобщим, си струва да припомним, че само потребителят е отговорен за спазването на крайния срок.